Čchi-kung pro dobrý odpočinek a spánek

Čchi-kung pro dobrý odpočinek a spánek Série tří večerních lekcí vám nabízí výběr technik, které vám na konci dne pomohou uvést organismus do rovnováhy a vytvořit ideální podmínky pro usnutí a dlouhý, občerstvující spánek. Všechna cvičení v programu jsou nenáročná, sladěná s denní dobou a určená k odpočinku. Zvládnete si je zacvičit i na závěr … Číst dál

Čchi-kung pro dobrý odpočinek a spánek

Série tří večerních lekcí vám nabízí výběr technik, které vám na konci dne pomohou uvést organismus do rovnováhy a vytvořit ideální podmínky pro usnutí a dlouhý, občerstvující spánek. Všechna cvičení v programu jsou nenáročná, sladěná s denní dobou a určená k odpočinku. Zvládnete si je zacvičit i na závěr náročného dne, kdy už vám nezbývá mnoho sil.

Každá z lekcí uvádí organismus do pohody jiným způsobem a je účinná sama o sobě. Můžete je také spojit do jedné a dopřát si kompletní uspávací kúru.

Počet lekcí
3

Náročnost
Nenáročné

UE170

Co se naučíte

  • Uvolnit z těla napětí pomocí léčivé vizualizace vodopádu.
  • Vyrovnat proudění energie v energetických drahách a odstranit z těla přebytečnou horkost pomocí automasáže.
  • Uvolnit se, zklidnit srdce a rozrušenou mysl pomocí dechové techniky Dech větru z taoistického čchi-kungu.
  • Vyrovnat jinovou a jangovou energii v těle a podpořit dobrou cirkulaci energie v těle pomocí čchi-kungových pohybů, které vás na konci dne příjemně uvolní a zklidní.
  • Posílit vaše spojení se stabilní, klidnou a vyrovnanou energií země pomocí čchi-kungového postoje.
  • Dovést uvolnění až na úroveň buněk a dosáhnout hlubokého spojení se zemí pomocí Buněčné relaxace.

Pro koho je program určený

Program je určený pro každého, koho trápí potíže se spaním a usínáním. Využije je každý, kdo chce zlepšit kvalitu svého odpočinku a spánku a zlepšit podmínky pro to, aby jeho organismus přes noc doplnil síly a regeneroval. Cvičení jsou nenáročná a nevyžadují od vás předchozí zkušenost s čchi-kungem.

Doporučený postup

V případě, že máte večer dost času, můžete si zacvičit jednu lekci po druhé, protože na sebe navazují. Automasáž a dýchání v první lekci slouží jako příprava těla na cvičení pohybů v druhé lekci. Pohyby z druhé lekce zase vytvoří ideální podmínky pro hluboké uvolnění v závěrečné Buněčné relaxaci. Dohromady má celá série silně zklidňující účinek. 

Z lekcí si můžete vybírat také jednotlivě podle toho, kolik máte času, sil nebo na co máte chuť.