Co vám přinese

Umění energie ?

V lekcích Umění energie  vás naučíme pracovat s vaším tělem a myslí způsobem, který je vědomý a léčivý.

Díky tomu získáte nástroje, kterými podpoříte a udržíte své zdraví a životní pohodu.

Naše lekce různorodé, protože každý člověk je jiný a potřebuje něco jiného. Vyberte si tu, kterou máte chuť si zacvičit právě teď, ať už si potřebujete odpočinout a načerpat energii, zlepšit svou fyzickou sílu a pružnost, nebo najít vnitřní klid a spokojenost.

 

Umění energie

Umění energie je uměním pěstování životní síly (čchi, prány), tedy života jako takového. Když jí máte dost, můžete dělat to, co je pro vás v životě důležité.

Přejeme si, aby každý člověk, v jakémkoli věku, zdravotním stavu a jakékoli fyzické kondici, získal nástroje pro péči o sebe sama a mohl tak vést kvalitnější a naplněnější život. Přesně proto jsme Umění energie vytvořili.

Začněte hned s lekcemi umění energie

Najděte si lekci podle toho, co vás trápí či zajímá nebo na jakou oblast se chcete zaměřit.

Jak se naučit Umění energie?

TĚLO

Nejprve je třeba rozhýbat tělo. Když je tělo ztuhlé, nemůže v něm energie dobře proudit, a nemůže je proto ani oživovat a uzdravovat.

MYSL

Pak je třeba přivést mysl do těla a objevit čchi, zažít, jak se v těle projevuje a jaký má vliv na zdraví a duševní pohodu.

ENERGIE

S konkrétní “zkušeností čchi” můžete svou energii rozvádět po těle tak, aby se dostala úplně všude, posilovat ji, ohřívat, když je chladná a pomalá nebo ochlazovat, když je horká. Můžete ji načerpat, když ji máte málo a využít k léčení sebe, druhých nebo k dosažení větší jasnosti mysli a duchovního pokroku.

 

Kdo stojí za Uměním energie

Pavel a Alice Simonovi začali na jaře 2020 uveřejňovat pravidelné on-line lekce čchi-kungu a dalších cvičení, aby pomohli lidem v Čechách a na Slovensku zlepšit tělesné i psychické zdraví v době koronavirové krize, kdy nebylo možné se potkávat osobně. Zúročili přitom svou více než 20 letou zkušenost s výukou čchi-kungu a jógy.

Lekce měly obrovský úspěch. Byly jednoduché, zaměřené na konkrétní problémy a fungovaly. Navíc Pavlův i Aličin styl výuky je založený na laskavosti, respektu ke studentům a jejich potřebám, bez snahy o dosažení nějakého výkonu.

Na podzim 2020 začalo být jasné, že je třeba lekce uspořádat do přehlednější ho formátu, a tak vzniklo Umění energie.

Společnou vizí Pavla s Alicí je vytvořit platformu, ve které si každý může najít to, co potřebuje pro zdravější a spokojenější život.

Do budoucna plánují dát možnost i dalším zkušeným učitelům, aby se mohli podělit o to, co znají a dovedou v oblasti pěstování životní energie se širokou veřejností.

Poznejte své učitelé

Nechte se vést učiteli s mnohaletou praxí a obrovskými zkušenostmi, kterým záleží na tom, aby vám bylo v životě lépe a abyste uspěli v tom, co chcete.