Chladná hlava a teplo v břiše

Nenechte svou hlavu, aby byla horká a rozjetá a vaše břicho, aby bylo chladné a smutné.

fotografie vyučujícího

Pavel Simon

Chladná hlava a teplo v břiše

Jestli se živíte hlavou, hodně přemýšlíte, soustředíte se, pracujete na počítači, nebo prostě máte hodně starostí, tak nejspíš zjišťujete, že se vám v průběhu dne hlava rozjede, přeplní a začne být horká. Všechna energie se totiž přesune do ní a tam se spotřebuje. Hlava doslova vysaje energii ze zbytku těla, které pak nemůže dobře fungovat. Objevují se nepříjemné projevy jako je tlukot srdce nebo nepravidelný rytmus, vysoký krevní tlak, úzkosti a člověk špatně spí. Staří Číňané přitom stav rovnováhy popisovali přesně naopak. Říkali, že by člověk měl mít teplé břicho a chladnou hlavu. Chladná hlava má nadhled a teplé břicho má dost energie zpracovat všechno, s čím se během dne potkáte. Pokud trpíte na nerovnováhu mezi hlavou a břichem (někdy se říká mezi srdcem a ledvinami), je tato lekce pro vás jako dělaná. Pavel vás v ní naučí, jak přivézt energii z hlavy do dolních končetin a jak zprůchodnit proudění energie ve speciálním orgánu, kterému čínská medicína říká Trojitý zářič. Ten se rozprostírá přes celý hrudník a je zodpovědný za rovnováhu v našem těle, včetně rovnováhy hormonální. Na konci lekce si sami prakticky ověříte, jestli se vám podařilo tok své energie vyrovnat.

Pavel k této lekci říká:

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
Dana Hofrichterová
4 měsíce 7 dny před

Děkuji za příjemnou lekci, na konci vždy cítím jako by vibrace v celém těle, snad je to tak správně. Všechny Vaše lekce jsou krásné, cítím se uvolněná, po mých zdravotních potížích mi něco jde pomaleji, ale důležité je že se snažím cvičit i když nepravidelně a když se ke cvičení z různých důvodů nedostanu, tak alespoň pár pohybů z orla nebo postoje před spaním, jsem Vám vděčná za to, že mám možnost tímto způsobem z pohodlí domova cvičit.
Přeji pěkný večer. D. Hofrichterová

Admin
Pavel Simon
4 měsíce 6 dny před

Dobrý den, Dano, děkujeme za krásný komentář a máme s Alicí radost, že s námi cvičíte a že vám dělá cvičení dobře. Jen tak dál 🙂 Vibrace po cvičení jsou projevem rozhýbané čchi, takže je to nejen správně, ale dokonce vítané. Skvělá práce 🙂 Také je moc dobře, že jste k sobě citlivá a cvičíte tolik, kolik můžete. Tak to má být. Ať se vám hezky cvičí! Pavel