Chladná hlava a teplo v břiše

Nenechte svou hlavu, aby byla horká a rozjetá a vaše břicho, aby bylo chladné a smutné.

fotografie vyučujícího

Pavel Simon

Chladná hlava a teplo v břiše

Jestli se živíte hlavou, hodně přemýšlíte, soustředíte se, pracujete na počítači, nebo prostě máte hodně starostí, tak nejspíš zjišťujete, že se vám v průběhu dne hlava rozjede, přeplní a začne být horká. Všechna energie se totiž přesune do ní a tam se spotřebuje. Hlava doslova vysaje energii ze zbytku těla, které pak nemůže dobře fungovat. Objevují se nepříjemné projevy jako je tlukot srdce nebo nepravidelný rytmus, vysoký krevní tlak, úzkosti a člověk špatně spí. Staří Číňané přitom stav rovnováhy popisovali přesně naopak. Říkali, že by člověk měl mít teplé břicho a chladnou hlavu. Chladná hlava má nadhled a teplé břicho má dost energie zpracovat všechno, s čím se během dne potkáte. Pokud trpíte na nerovnováhu mezi hlavou a břichem (někdy se říká mezi srdcem a ledvinami), je tato lekce pro vás jako dělaná. Pavel vás v ní naučí, jak přivézt energii z hlavy do dolních končetin a jak zprůchodnit proudění energie ve speciálním orgánu, kterému čínská medicína říká Trojitý zářič. Ten se rozprostírá přes celý hrudník a je zodpovědný za rovnováhu v našem těle, včetně rovnováhy hormonální. Na konci lekce si sami prakticky ověříte, jestli se vám podařilo tok své energie vyrovnat.

Pavel k této lekci říká:

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
Dana Hofrichterová
1 rok 8 měsíce před

Děkuji za příjemnou lekci, na konci vždy cítím jako by vibrace v celém těle, snad je to tak správně. Všechny Vaše lekce jsou krásné, cítím se uvolněná, po mých zdravotních potížích mi něco jde pomaleji, ale důležité je že se snažím cvičit i když nepravidelně a když se ke cvičení z různých důvodů nedostanu, tak alespoň pár pohybů z orla nebo postoje před spaním, jsem Vám vděčná za to, že mám možnost tímto způsobem z pohodlí domova cvičit.
Přeji pěkný večer. D. Hofrichterová

Admin
1 rok 8 měsíce před

Dobrý den, Dano, děkujeme za krásný komentář a máme s Alicí radost, že s námi cvičíte a že vám dělá cvičení dobře. Jen tak dál 🙂 Vibrace po cvičení jsou projevem rozhýbané čchi, takže je to nejen správně, ale dokonce vítané. Skvělá práce 🙂 Také je moc dobře, že jste k sobě citlivá a cvičíte tolik, kolik můžete. Tak to má být. Ať se vám hezky cvičí! Pavel

Člen
Hana Gavlasová
1 rok 2 měsíce před

Opět úžasná lekce. Kromě jedné lekce, u které se mi stav zhoršil a začala se mi velmi točit hlava, si nemůžu vybrat, kterou cvičit pravidelně. Jedna lepší než druhá. Teplotu hlavy se mi cítit chladnější nepodařilo, ale teplo v břiše bylo úžasné. Podobné jako když s Alicí cvičím lekci se zvukem song a na konci máme mít sluníčko v břiše. Na tom pocitu sluníčka v břiše jsem už “závislá”. Ale rozhodně je hlava klidnější, takové uvolnění. Věřím, že časem se zlepší i to spaní. Zatím cvičím s Vámi 2 měsíce a vím, že již u toho zůstanu. Moc děkuji.

Admin
1 rok 2 měsíce před

Dobrý den, Hanko, moc děkujeme za krásný komentář 🙂 Máme s Alicí velkou radost, že se vám lekce Umění energie líbí a že vám dělají dobře. Sluníčko v břiše je prima. Naprosto vás chápu 🙂 Mějte se krásně a ať se vám hezky cvičí! Pavel