Prožitková anatomie – chodidla 2 – klenby a prsty

Vystavte klenby svých chodidel a začněte se při chůzi vznášet 🙂

fotografie vyučujícího

Alice Červinková

Prožitková anatomie – chodidla 2 – klenby a prsty

Chodila jsou opatřena velmi důmyslným systémem kleneb – podélných a příčných, které při pohybu fungují jako pružiny. Je to právě schopnost vašich kleneb pružit, která brání tomu, aby otřesy vzniklé při pohybu (chůzi, běhu, sportu) přecházely plnou silou do vaší páteře. Pokud vám klenby na chodidlech dostatečně nefungují, budou to cestou k páteři odnášet i další klouby – kotníky, kolena a kyčle. Péče o chodidla tak není zdravá a příhodná jen pro chodidla samotná, ale pro všechny klouby dolních končetin a celou páteř. V lekci vás Alice naučí klenby probouzet k životu pomocí jednoduchých cviků a masáží míčkem. Probudíte také prsty na nohou, speciálně se budete věnovat palcům, které často ztrácejí kvůli úzké a tvrdé obuvi svou stabilizační funkci a uhýbají směrem k ostatním prstům (tzv. vbočený palec, halux).

O čem je prožitková anatomie?

Když chcete uzdravit a posílit nějakou část těla, pomůže vám vědět, z čeho se skládá a jak funguje. To se běžně dozvíte v nějaké tlusté anatomické knížce, plné suchého textu a obrázků s latinskými popisky. Jestli máte takové knížky rádi, klidně si nějakou přečtěte. Určitě je to užitečné. Ještě lepší nám ale přijde si všechno rovnou vyzkoušet a objevit na vašem vlastním těle. Proto si pro vás Alice připravila lekci prožitkové anatomie. V ní vás provede jednoduchými cvičeními, která vám umožní objevit vaše tělo tělo „zevnitř“. Tak se vám otevře úplně nová perspektiva vnímání vlastního těla a pohybu. Jestli jste si někdy říkali, jak asi vypadá škola hrou, tak teď máte možnost to zažít na vlastní kůži 🙂

Při prožitkové anatomii se opíráte o vlastní zkušenost, pozornost a představivost a spojujete je s principy fyziologického nastavení těla ve výdrži i v pohybu. Lekce jsou určené pro všechny stupně pokročilosti.

 

Alice říká o pomůckách, které budete potřebovat:

Katalogové číslo: UE65 Kategorie: Štítky: , ,

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
Marie Kurková
2 roky 17 dny před

Lekce na chodidla mě zaujala a krásně se mě cvičilo a hlavně mě potěšilo co mé nohy dokážou- je to zase něco nového a já se ráda něco nového naučím. Moc děkuji a těším se na kyčle a kolena

Člen
Iva Mimrová
2 roky 16 dny před

Báječné, těším se na další lekci. Prstoklad nedávám , prsty si dělají, co chtějí 🙂 moc díky!

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
2 roky 14 dny před

Děkuji za péči o chodidla, jdu cvičit prstoklad! Ten mi taky moc nejde.

Člen
strouhovaz@yahoo.com
2 roky 12 dny před

Masáž chodidel je bezva. 🙂 Díky.

Člen
kalaova@seznam.cz
2 roky 11 dny před

Krásné cvičení, zajímavé informace. Leč naprosté zděšení, co už má chodidla nedokážou. Rozhodně to nevzdám a budu cvičit a cvičit. :+))