Zdravá kolena a silné nohy bez bolestí Dopřejte komplexní péči svým kolenům pomocí zdravého pohybu, energetických cvičení a léčivého doteku a vraťte sílu svým nohám, aby vás s lehkostí nesly, kamkoliv chcete jít. Počet lekcí4 NáročnostTak akorát Co se naučíte Alice vám v programu ukáže různé způsoby péče o vaše kolena a nohy podle toho, … Číst dál

Zdravá kolena a silné nohy bez bolestí

Dopřejte komplexní péči svým kolenům pomocí zdravého pohybu, energetických cvičení a léčivého doteku a vraťte sílu svým nohám, aby vás s lehkostí nesly, kamkoliv chcete jít.

Počet lekcí
4

Náročnost
Tak akorát

Program_kolena_1

Co se naučíte

Alice vám v programu ukáže různé způsoby péče o vaše kolena a nohy podle toho, jak se právě cítíte.

Můžete si vybrat pečující lekci založenou na jemném rozhýbání, automasáži a akupresuře, kterými zlepšíte proudění energie, krve a dalších tekutin v kolenou a nohou a odstraníte z nich napětí a ztuhlost.

Chcete-li kolena a nohy více posílit, zbavit se pocitů chladu od nohou a získat pocit pevnosti a stability v dolní polovině těla, máte na výběr ze dvou více posilujících lekcí.

K dispozici máte také krátkou lekci, která bude vaše kolena a nohy udržovat pohyblivé a v dobré kondici ve dnech, kdy máte na cvičení málo času.

Pro koho je program určený

Program je určený pro každého, kdo chce svá kolena a nohy udržovat dlouhodobě zdravé, silné a pohyblivé.

Program využijete jako prevenci potíží s koleny a s nohama zejména v případě, že běžně trávíte hodně času vsedě nebo ve statické pozici vstoje a vaše kolena a nohy kvůli tomu trpí nedostatkem pohybu nebo jsou přetížené.

Cvičením z programu je dobré se věnovat, pokud máte nárazově nebo dlouhodobě pocit oslabených kolen a nohou, kolena vás bolí při změnách počasí, otékají vám, tuhnou nebo se jinak hlásí o vaši pozornost.

Cvičení vám také mohou sloužit jako podpůrná terapie při uzdravování se po úrazu nebo při chronických problémech s koleny.

Cvičení nejsou určená pro případy, kdy jste čerstvě utrpěli úraz kolene, máte v koleni zánět, jste čerstvě po operaci nebo máte jiný akutní problém s kolenem nebo s nohou. V takovém případě byste se měli obrátit na lékaře nebo zkušeného fyzioterapeuta.

Doporučený postup

Lekce z programu si vybírejte podle toho, jak se aktuálně cítíte. Nejméně náročná je Pečující masáž a rozhýbání a hodí se i pro dny, kdy jsou kolena citlivá nebo oslabená. Čchi-kung pro zdravá kolena, vitalitu a pocit tepla od nohou se skvěle hodí pro chladnější dny a také pro případy, kdy potřebujete povzbudit cirkulaci krve a čchi v nohou po dlouhém sezení nebo stání. Veselé balancování si vyberte v případě, že chcete svá kolena posílit a intenzivněji procvičit svaly, které kolenem pohybují. Péči o kolena a nohy na židli si můžete zacvičit za pár minut, kdykoliv budete mít chuť.