Zpevněné břicho a silný střed těla

Zpevněné břicho a silný střed těla Posilujte své břicho a střed těla vědomě, bez přehnaného úsilí, s ohledem na to, jak se právě cítíte. Aktivujte a zpevněte svaly břicha, boků a dolních zad za pomoci jemných, ale účinných cvičení z jógy, somatiky a čchi-kungu doprovázených dynamickou imaginací, která vám cvičení usnadní a zpříjemní. Počet lekcí … Číst dál

Zpevněné břicho a silný střed těla

Posilujte své břicho a střed těla vědomě, bez přehnaného úsilí, s ohledem na to, jak se právě cítíte. Aktivujte a zpevněte svaly břicha, boků a dolních zad za pomoci jemných, ale účinných cvičení z jógy, somatiky a čchi-kungu doprovázených dynamickou imaginací, která vám cvičení usnadní a zpříjemní.

Počet lekcí
4

Náročnost
Tak akorát

Program na střed_tmbnf2

Co se naučíte

Alice vás provede sérií na sebe navazujících lekcí, ve kterých se budete učit svůj střed vnímat, správně ho nastavit, aktivovat a začít ho posilovat způsobem, kterému se vaše tělo nebude bránit, ale bude ho naopak vítat.

V programu najdete 4 lekce o různé obtížnosti, ze kterých si můžete vybrat tu, která nejlépe odpovídá vaší aktuální kondici a dovednostem. 

Série začíná jemnou, příjemnou lekcí vleže na podložce, kde se naučíte základy neusilovného posilování. Intenzita lekcí se postupně zvyšuje, ale vždy jen o tolik, aby cvičení v lekci byla pro tělo stimulující, ale zbytečně ho neuváděla do stresu a napětí. Druhá lekce se stále drží hodně při zemi a rozvine a prohloubí vaše posilovací dovednosti z první lekce. Následující dvě lekce jsou o něco náročnější, protože se zabývají vztahy mezi středem těla a končetinami. Naučíte se v nich využívat svůj střed jako zdroj síly a stability, který zajistí pohodlí pro vaši páteř a dodá lehkost a pohyblivost vašim pažím, nohám a hlavě.

Pro koho je program určený

Cvičení v programu jsou vybraná tak, aby je s trochou cviku zvládl téměř každý. První lekci si bez problémů zacvičíte, i když jste úplný začátečník, nebo nejste v dokonalé formě. K dalším lekcím se pak můžete propracovat postupně, podle svých možností.

Posilující cvičení v programu jsou prospěšná pro každého, kdo chce vrátit pevnost a hezký tvar svému břichu, bokům a posílit svaly středu těla.

Svůj střed byste měli posilovat také v případě, kdy je oslabená některá z jeho funkcí. Střed je zodpovědný za to, aby tělo vyživoval a zásoboval ho energií.  Máte-li horší vitalitu, jste oslabení a chybí vám energie, stojí za to, abyste svůj střed posílili. Citlivým posilováním středu můžete podpořit oslabené zažívání, zbavit se pocitů chladu v břiše a zlepšit svou obranyschopnost.

Nastavení středu těla a kondice a spolupráce svalů středu těla silně ovlivňuje také stav vašich zad a páteře. Tím, že se v programu naučíte svůj střed vnímat a efektivně ho zapojovat, si můžete ulevit od opakujících se bolestí zad, kterými možná trpíte.

Doporučený postup

Lekce si můžete zacvičit jednorázově, podle potřeby. 

Nebo můžete svůj střed posilovat intenzivněji. Potom je vhodné projít si program celý a věnovat se jednotlivým lekcím opakovaně po nějakou dobu. Účinky cvičení pak budou dlouhodobější. Lekce v programu na sebe navazují. Je proto dobré začít první lekcí a věnovat se jí do okamžiku, kdy budete všechna cvičení bez problémů zvládat a cítit se v nich dobře. Pak můžete přejít k následující lekci. 

Naše rada: udělejte si z programu výzvu a věnujte každé lekci týden s tím, že si ji za tu dobu zacvičíte alespoň 5x. Po měsíci budete mít program splněný a váš střed bude posílený a nabitý energií.