Čchi-kung pro uvolněná bedra, aby nebolela

Osvoboďte svá bedra od bolesti a zatuhnutí.

fotografie vyučujícího

Alice Simonová

Čchi-kung pro uvolněná bedra, aby nebolela

Pro většinu lidí je pocit z oživení pánve a beder prostě neskutečný. Nemohou uvěřit, jak velkou volnost mohou v dolních zádech cítit. Sedavý způsob života totiž vede k tomu, že bedra ztuhnou a začnou bolet a pak už v nich člověk nic jiného, než bolest, nevnímá. Alice vás proto v lekci naučí, jak bedra rozhýbat, uvolnit a přivést do nich léčivou energii. Naučíte se také, jak správně postavit pánev v čchi-kungových pohybech, abyste dobře propojili horní a dolní polovinu těla. Užijte si Aličinu lekci, protože vaše bedra si to zaslouží 🙂

Alice k této lekci říká:

Katalogové číslo: UE9 Kategorie: Štítky: , ,

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
kalaova@seznam.cz
3 roky 4 měsíce před

Tuto lekci miluji, cvičila jsem jí již několikrát a vždy mi velice pomohla. Dokonce i v momentech akutní bolesti. Mám vyhřezlé 3 ploténky v bederce. Je ale nutné opravdu cvičit nenásilně a nikdy nejít přes bolest. Funguje to jako léčivé pohlazení. Díky za tuto lekci. Irča

Admin
3 roky 1 měsíc před

Díky moc, Irčo. Mám radost, že ti tahle lekce pomáhá cítit se příjemněji. Na bedra je čchi-kung super, hlavně, když se člověk naučí nechat ztěžknout pánev v přirozeném postoji a uvolnit tím bedra. Doufám, že ti bude lekce pomáhat i nadále 🙂

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
3 roky 3 měsíce před

Moc příjemné cvičení na bedra. Delfin, ryba, pohyb vodní rostliny mi krásně rozhejbaly celou moji páteř a úplně se mi ztratila ztuhlost v oblasti beder.Děkuji moc, určitě si budu cviky zařazovat do každodenního protahování mezi mým vyučováním a dětem se to určitě bude take moc libit.VěraN.

Admin
3 roky 1 měsíc před

Moc mě baví, Věro, že si dovedete v sestavách vybrat cvičení, která si zařazujete do běžného dne. To je skvělý přístup! Rybí pohyby budou určitě bavit i děti. Díky, že tak nadšeně cvičíte 🙂

Člen
Petra Kurendová
3 roky 2 měsíce před

Alice, mnohokrát děkuji za tuto lekci! 🙂 Dlouhodobě mě bolí místo na levé straně u křížové kosti při pohybu, nebo v některé poloze, občas i v noci. Chiropraktik i fyzioterapeutka mě srovnali, nicméně bolest se vrací. Tato lekce mi účinně pomohla k jejímu uvolnění, děkuji :). P.

Admin
3 roky 1 měsíc před

Moc mě těší, Petro, že vám cvičení ulevilo od bolesti. V téhle lekci jsem hodně vycházela z vlastní potřeby jemně rozhýbat a uvolnit bedra a nemuset u toho nic do hloubky protahovat. Pohyby napodobující pohyb ryby ve vodě na mě fungují skvěle a mám radost, že fungují také vám 🙂 Díky.

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
2 roky 11 měsíce před

Dnes jsem se po 2denní úklidové práci po zednících probudila s bolestmi zad. Vrátila jsem se tedy zase k osvědčenému cv.na bedra a kříž .Cítím úžasné uvolnění, je to skvělá, skoro až jako manuální automasáž ! Tak snad ani nebudu potřebovat náplast na bolest! Vnimám už velice dobře pohyby kostrče při všech cv. z vodní říše /delfín,zavojnatka,vodní rostliny…či ocas brontosaura! /Děkuji mnohokrát za milé nenásilné vedení , ke kterému se mohu kdykoli ve vašem programu vrátit!!!VěraN.

Admin
Laura Pechlerová
2 roky 9 měsíce před

Dobrý den, hned na začátku lekce se pracuje s prozitkem zakřivení bederní páteře. Uvádíte, že s pokrčením kolen se zakřivení zvětšuje a s natažením se vyrovnává. Já mám pocit, že je to přesně naopak?,není to nějaký omyl?

Admin
2 roky 9 měsíce před

Díky moc za otázku, Lauro. Žádné cvičení nefunguje u každého na 100 %. Každý máme jiné tělo, jinou vnímavost a různý přístup ke cvičení. Takhle na dálku nemohu přesně říct, proč ve vás cvičení na vnímání křivek páteře vyvolává opačný dojem, než jsem zamýšlela. Protože vás u cvičení nevidím, je těžké odhadnout, proč vám cvičení nefunguje. Pokusím se odhadnout, v čem by mohla být potíž: Pro postavení páteře a její vyvážené křivky je určující postavení pánve. V čchi-kungovém postoji mívají studenti často tendenci pánev podsazovat a následkem toho se bederní zakřivení páteře oploští. Vnímání křivek páteře spojené s pohybem nahoru a dolů v kolenou pak může vytvářet dojem, který popisujete. Až budete lekci cvičit příště, zkuste si více pohrát s nastavením pánve. Vyzkoušejte různé stupně naklopení pánve a najděte takové, které umožní páteři, aby se napřímila a zachovala si vyvážené křivky. V tomto postavení zad a pánve pak cvičení znovu vyzkoušejte a uvidíte, jestli dosáhnete očekávaného účinku.

Člen
Dana Hofrichterová
2 roky 7 měsíce před

Moc Vám děkuji za krásnou lekci. Dana