Péče o kolena a nohy vsedě

Jednoduchá cvičení pro nohy do kanceláře i pro home office.

fotografie vyučujícího

Alice Simonová

Péče o kolena a nohy vsedě

Kolena a nohy se potřebují hýbat, aby byly silné a nebolely vás. Neprospívá jim dlouhé sezení beze změny pozice těla, ani dlouhé stání bez pohybu. Zdravý pohyb můžete svým kolenům a nohám dopřát klidně uprostřed pracovního dne přímo v kanceláři nebo ve své domácí pracovně. Alice vás naučí pomocí jednoduchých cvičení kolena a nohy promasírovat, rozhýbat a posílit svaly, které koleny pohybují. Zlepšíte díky tomu proudění krve a energie v dolní části těla a uvolníte z nohou tíhu a napětí, které se v nich z důvodu nedostatku pohybu mohou hromadit.

Katalogové číslo: UE59 Kategorie: Štítky: ,

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
Martin
3 roky 1 měsíc před

Bavilo mě posilování hamstringů vsedě a kontrolované vstávání a sednutí! Díky!

Admin
3 roky 1 měsíc před

Díky, Martine. Kontrolované zvedání za židle a sedání si na ni je skvělé posilovací cvičení. Já si ho přidávám do běžného dne u pracovního stolu. Pro nohy je to skvělá vzpruha.

Člen
JAROSLAVA ŠTUSÁKOVÁ
3 roky 1 měsíc před

Milá Alice,cvičím ráda a téměř denně toto cvičení, vyhovuje mi, Zjistila jsem ale,že mé pravé stehno vůbec nespolupracuje-jsem po totální endoprotéze kyčle .Chci se zeptat mám obě nohy /stehna/ cvičit stejným počtem cviků,
nebo pravé stehno zatěžovat více.? Děkuji Jaroslava

Admin
3 roky 29 dny před

Milá Jaroslavo, díky za ohlas na lekci. Máte správný instinkt: slabší noze byste opravdu měla věnovat větší pozornost a péči. Můžete si video zastavit a dopřát slabší noze o několik opakování navíc. Důležité ale je, abyste nohu nepřepínala. Raději si zacvičte vícekrát za den kratší cvičení, než abyste noze příliš nakládala. Postupem času, až budou nohy v lepší kondici, můžete zkusit nohy trošku posilovat. Při narovnávání nohy v koleni vsedě na židli a jejím opětovném pokrčování a pokládání na zem si můžete obout nějaké těžší boty. Nebo si můžete mezi nohu židle a kotník procvičované nohy natáhnout posilovací gumu (thera band). Na posilování svalů nohou je také dobrá jízda na kole 🙂

Člen
Marie Machalová
3 roky 29 dny před

Moc se mi to líbí, děkuji Vám Alice.Marie

Admin
3 roky 29 dny před

Díky moc, Marie. Ať se vám hezky cvičí 🙂

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
3 roky 12 dny před

Děkuji za prima cvičení na posílení kolen, zatím mě netrapí, přesto to v nich trochu křupe. Určitě zařadím do všedního dne a pošlu dál těm, co to potřebují.Moc zdravím a děkuji za příjemné vedení.