Prožitková anatomie – chodidla 1 – kotníky

Objevte své kotníky zevnitř a pomozte jim dobře fungovat

fotografie vyučujícího

Alice Červinková

Prožitková anatomie – chodidla 1 – kotníky

Přes kotník (přesněji hlezenní kloub) se přenáší váha celého těla do chodidel a do země. Pro fungující nožní klenby je důležité, aby se váha kotníkem přenášela do chodidel rovnoměrně a nepřetěžovala se nějaká část chodidla. Ta by totiž mohla začít bolet, nebo by se na ní projevily jiné potíže jako jsou třeba silné otlaky. Kotníky vám slouží nejlépe, když jsou stabilní a pohyblivé zároveň. Proto je kotník důležité zatěžovat i rozhýbávat a uvolňovat. V této lekci vás Alice naučí, jak na to.

O čem je prožitková anatomie?

Když chcete uzdravit a posílit nějakou část těla, pomůže vám vědět, z čeho se skládá a jak funguje. To se běžně dozvíte v nějaké tlusté anatomické knížce, plné suchého textu a obrázků s latinskými popisky. Jestli máte takové knížky rádi, klidně si nějakou přečtěte. Určitě je to užitečné. Ještě lepší nám ale přijde si všechno rovnou vyzkoušet a objevit na vašem vlastním těle. Proto si pro vás Alice připravila lekci prožitkové anatomie. V ní vás provede jednoduchými cvičeními, která vám umožní objevit vaše tělo tělo „zevnitř“. Tak se vám otevře úplně nová perspektiva vnímání vlastního těla a pohybu. Jestli jste si někdy říkali, jak asi vypadá škola hrou, tak teď máte možnost to zažít na vlastní kůži 🙂

Při prožitkové anatomii se opíráte o vlastní zkušenost, pozornost a představivost a spojujete je s principy fyziologického nastavení těla ve výdrži i v pohybu. Lekce jsou určené pro všechny stupně pokročilosti.

Alice říká o pomůckách, které budete potřebovat:

Katalogové číslo: UE64 Kategorie: Štítky: , ,

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
Viera Lačná
1 rok 9 měsíce před

Prosím vás, ktorá lekcia konkrétne naväzuje na túto ?

Admin
1 rok 9 měsíce před

Dobrý den, Vierko, všechny lekce na chodidla jsou součástí programu https://umenienergie.cz/programy/spokojena-chodidla-bez-bolesti/. Tam je máte hezky seřazené jednu za druhou. Ať se vám hezky cvičí! Pavel

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
2 měsíce 2 dny před

Zlobí mne pravá strana pod kotníkem. Kdysi jsem si ho hodně vyvrkla .Ted asi před 14 dny lehce, ale bolí při chůzi, hlavně ze schodů. Při vytřepávání ,to tam pěkně křupe. je toto uvolňování pro mne vhodné??? Jinak budu masírovat ježkem lýtko a holen.., děkuji VěraN.