Rozdýchejte plíce pro silnou imunitu

Čchi-kungové plynutí pro lepší dýchání a silný ochranný štít energie

fotografie vyučujícího

Alice Simonová

Rozdýchejte plíce pro silnou imunitu

Cítíte, že by vaše plíce a dýchání potřebovaly podpořit? Máte dojem, že by si vaše imunita zasloužila posilující dávku energie, aby vás ubránila proti infekcím a účinkům náhlých změn počasí? Chcete ve zdraví projít obdobím podzimu a připravit svůj organismus na příchod zimy? Nechte se vtáhnout do série čchi-kungových pohybů proložených posilujícími postoji a prostorem pro vnímání energie pulzující tělem. Na vlastní kůži zažijete, jak v průběhu dýchání dochází k nepřetržité výměně vzduchu a energie mezi vnitřním a vnějším prostředím. Pomocí jemných cvičení a práce s energií pomůžete tomu, aby tato výměna byla co nejúčinnější. Za necelou hodinu se díky tomu vaše plíce nasytí čerstvou energií, zbaví se škodlivin a váš ochranný energetický štít se dobije energií.

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
Marie Kurková
2 roky 6 měsíce před

To bylo krásné.Ruce i hrudník byly plné energie. Cítila jsem teplo v rukou a pulsaci, jako bych ruce oživila. Dík

Člen
WandaWoman
2 roky 6 měsíce před

Děkuji, plicní okruh je moje slabé místo, a je to pro mne proto náročné cvičení. Začla jsem zlehka, cvičím začátek, naklepávání, kroužení rameny a ponožku 🙂 Účinek na ramena je bezva, cítím jak se jakoby rozšířily. Dokonce i jakoby víc vnímám ten bezprostřední “okruh” prostoru kolem sebe. Ale často se mi při uvolnění ramen přesune napětí do zadní části krku. Taky hodně cítím napětí v tříslech, skoro mám pocit jakoby s těma ramenama souviselo – ramena a třísla jdou trochu uvolnit a stahujou se současně, když se soustředím na něco, třeba. Když si to uvědomím, tak chvíli uvolním, ale je to asi dost starej a zažranej vzorec..

Admin
2 roky 5 měsíce před

Milá Wando, moc si cením toho, že posilujete své plíce, i když je to pro vás náročné téma a citlivá oblast těla. Je skvělé, že na to jdete zlehka, ale opakovaně. Vaše ramena a hrudník už začaly cvičení oceňovat a odměnily se vám pocitem většího prostoru. To, že se napětí z jedné části těla, když ji uvolníte, “přenese” do jiné části těla, je úplně běžné. Většinou vlastně nejde o to, že by se napětí přestěhovalo, ale spíše se odhalí další část těla, která je také v napětí. Napětí v tříslech, které jste objevila, si časem také řekne o to, abyste ho začala uvolňovat. V Umění energie najdete hned několik lekcí na uvolnění kyčlí, pánve a dolních zad, které by s tím mohly pomoci. Díky moc za komentář a přeji moc úspěchů s odstraňováním dalších zažitých vzorců, které vás dostávají do napětí 🙂

Člen
WandaWoman
2 roky 6 měsíce před

Děkuji. Plicní okruh je moje slabé místo, začla jsem zlehka, naklepávám, kroužím rameny a ponožkuju, většinou dvakrát denně. Účinek na ramena je bezva, cítím jak se jakoby rozšířila. Ale často se mi pak napětí přenese do zadní části krku. Taky si hodně uvědomuju napětí v tříslech, skoro mám dojem, že je to jeden vzorec, ramena a třísla stahuju současně, když se soustředím, třeba. Když si uvědomím, lze to trochu uvolnit, ale je to dost zažranej vzorec 🙂

Člen
Zuzana Škrobová
2 roky 3 měsíce před

moc krásná lekce, díky! jsem už druhý týden trochu nemocná, tak jí zařadím pravidelně 🙂

Admin
2 roky 2 měsíce před

Díky moc, Zuzano, jsem ráda, že se vám lekce šikla. Určitě se k ní vracejte podle potřeby. Dovede plíce posílit 🙂

Člen
Jitka Trlicová
2 roky 3 měsíce před

Nádherné. Mé pocovidové plíce ožily. Cítím okamžitou úlevu.

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
2 roky 2 měsíce před

Dnes jsem si vybrala cvičení na imunitu.Jsem po týdnu virozy , oblouky,rýma, kašel. Už to doznívá. Udýchala jsem to už bez zakašláni, jen jsem si musela sednout a pak povolit záda v zajíci . Cítím velké brnění v rukou při přiblížení se k sobě a pocit balonu také intenzivně vnímám. DĚKUJI za další inspirativni cvičení!

Admin
2 roky 2 měsíce před

Jste úžasná, Věro, že se pouštíte do cvičení hned po nemoci a ještě u toho máte tak skvělé zkušenosti. Také vás moc chválím za to, že nejdete ve cvičení na sílu a uděláte si pauzu, když ji potřebujete. Přeji pevné zdraví. A.

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
2 roky 1 měsíc před

Cvičení na posílení imunity jsou báječná. Moje plice potřebovaly i teď na jaŕe vzpruhu po nachlazení ,které se mi po10 dnech vrátilo , tak jsem je už zase perfektně prodýchla a na konci jsem cítila opravdu jako když objímám velký nafouknutý balón a v dlaních silnou energii. Moc dobře mi k tomu pomhl i esencialní olej borovice, pár kapek na mokrou šišku a cítila jsem se jako v lese.Děkuji a zdravím.

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
1 rok 8 měsíce před

Báječný cvičení na posílení plic, dechu a energie v podzimním čase!

Admin
1 rok 8 měsíce před

Díky moc Věro, jsem ráda, že cvičení splnilo svůj účel. V říjnu 22 přidáme další posilující lekci na plíce 🙂 Mějte se krásně. A.