Volná ramena a prostorný hrudník

Vaše srdce a plíce si zaslouží prostorný palác, ne těsnou klec.

fotografie vyučujícího

Pavel Simon

Volná ramena a prostorný hrudník

Učili vás ve škole, že máte zatáhnout břicho a vystrčit hrudník? Asi, ano, jako nás všechny. Jde přitom o jednu z nejškodlivějších rad, které jste mohli dostat. Vystrčený hrudník vede k tomu, že se v oblasti srdce hromadí napětí a horkost, což srdce přetěžuje a může je i poškodit. Hrudník je v takovém případě pro srdce a plíce těsnou klecí, místo toho, aby jim byl prostorným palácem, ve kterém se budou moci volně rozpínat a zase smršťovat. V této lekci vás Pavel naučí, jak hrudník uvolnit, aby vaše energie (čchi) mohla klesat dolů, přesně jak má. Tím dáte svému srdci a plicím tolik potřebný prostor. Hned pak se naučíte, jak správně používat hrudník a ramena v čchi-kungových pohybech, protože na to se často zapomíná.

Pavel k této lekci říká:

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
3 roky 1 měsíc před

Milý Pavle, děkuji za další lekci.Musím říct ,že přestože cvičim poslední rok docela pravidelně , tak při cvičení s rameny a s lopatkami to ve mě hrčí a křupe jak ve starých pendlovkách…ještě, že cvičím sama on line!…Myslím,že se mi daří procitit hrudník při cchi kungových pohybech a budu ho držet víc dole. Při vnitřním úsměvu jsem si zase na chvili lehla,ale to snad nevadí..Moc zdravím! VeraN.

Admin
3 roky 1 měsíc před

Milá Věro, díky za krásný komentář 🙂 Křupání a hrčení je projevem toho, že tělo nemá dostatek vláhy na zvláčnění vnitřních struktur. Protože vláhy u každého z nás s postupem věku ubývá jak se oslavují ledviny, je to projev zcela normální, který ale díky cvičení pomalu ustupuje. Líbí se mi, že si umíte v lekcích udělat pohodlí, když je k tomu příležitost. Jestli se víc uvolníte vleže a šetříte ta síly, tak proč ne? 🙂 Ať se vám hezky cvičí! Pavel