Zpevněné břicho a silný střed těla bez námahy – část 1
Jemné posilování břicha a středu těla, které zvládne každý
Alice Simonová
Zpevněné břicho a silný střed těla bez námahy – část 1
Chcete mít pevné břicho, štíhlé boky a silná dolní záda? Potřebujete posílit střed těla, ale náročné posilování ve fitku vás neláká nebo vám zdraví nedovolí se mu věnovat? Posilujte chytře, bez přehnaného napětí a úsilí. Vyzkoušejte sérii nenásilných, ale velmi účinných cvičeních, která zapojí svaly středu těla a zlepší jejich vzájemnou spolupráci. Cvičení vám navíc zpříjemní a usnadní imaginace, při které odevzdáte váhu rukou a nohou loutkáři, který náročnou práci odvede za vás. Vaše břicho a celý střed si díky tomu ani nevšimnou, že posilují. Druhou část cvičení najdete tady.
Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?
Získejte předplatné
Máte otázku nebo komentář?
Musíte se přihlásit k napsání komentáře
Super lekce, po vánocích mi dala zabrat 🙂 Určitě se k ní budu vracet. Lucka
Výborně, Lucko, oceňuji vaši odvahu pustit se do posilování středu hned po svátcích! Jste skvělá. Příště už bude cvičení mnohem snazší, protože tělo už bude vědět, jak na ně. Máte moje slovo 🙂 Moc pozdravů. Alice
Nádhera. Už jsem to po těch vánocích potřebovala. Díky Alice
Ahoj Adro, moc oceňuji tvoji odvahu pustit se hned po Vánocích do posilování a mám radost, že ti to navíc udělalo dobře. Díky. A.
Prima lekce, kdysi jsem si při všech posilovacích cvičeních přišla jako pytel bláta a potom mě bolelo celé tělo. Při tvém cvičení se cítím jako hvězda navíc mám pocit teplého posíleného středu. Ha začínám se cítit jako celkem sošná žena. :+)) :+))
Milá Irčo, díky moc za reakci na lekci. Teplý, posílený střed je skvělý výsledek a tvůj pocit sošnosti je zasloužený. Super!
Ještě mě napadl dotaz. Pokud by se při cvičení podložil krk a bederka stočeným ručníkem(mám na mysli váleček, který není nějak vysoký )vadí to?
Hlavu si při cvičení určitě podlož. Lepší než stočený ručník by byla složená deka, abys hlavou mohla podle potřeby hýbat. Bederku bych ručníkem nepodkládala, protože tím vypojíš svaly dolních zad, které by naopak bylo dobré aktivovat a koordinovat jejich práci se svaly břicha. Účelem většiny cvičení v lekci je naučit se udržet neutrální nastavení pánve. Vleže jde konkrétně o to, aby se pánev nepřeklápěla směrem k hlavě nebo od hlavy. Měla by zůstat v neutrálu, tzn. mělo by být zachované malé nebo alespoň pocitové bederní prohnutí, i když zvedneš nohy. Na tvém místě bych cviky nacvičovala postupně, s kratšími výdržemi, klidně tak, že bude zpočátku vždy jedna noha na zemi a pomůže ti stabilizovat pánev, zatímco druhou si přitáhne loutkář. Když budeš chtít zvednout obě, zkus to nejprve v představě se záměrem udržet pánev v neutrálu. Můžeš třeba jen lehce nadlehčit nohy nad zem a nemusí to být ani vidět. Až dojdeš do fáze, kdy budeš mít nohy zvednuté obě, jednodušší varianta pro bedra je nohy umístit více směrem k hlavě. Nohy pak nevytváří takový tah na pánev a nenutí ji překlápět se směrem od hlavy. Doufám, že to pomůže. Dej vědět 🙂 A
Díky za radu, už to jde docela dobře, bederka přestala bolet. Myslím, že jsem trochu přehnala to nastavení do mostu. No jo, můj věčný problém, moc snahy. Ubrat a zvolna. :+))
“Ubrat a zvolna” je správný přístup. Ten můstek může být klidně jen naznačený, s pánví jen kousek nad zemí 🙂
krásná lekce, kterou můj střed moc potřebuje a rád bude opakovat, díky! 🙂
Výborně, Zuzano, to je prima, že se cvičení vašemu středu líbilo a chce si ho zopakovat. Díky moc. A.
Děkuji Alice za skvělé cvičení 🥰 může to cvičit i člověk s břišní diastázou?
Díky Petro za ohlas. Tohle je opravdu jemné posilování. Diastáza by neměla být problém 🙂 A.