Prostor a volnost pohybu v kyčlích

Cvičení a automasáž na míči pro spokojené kyčle a uvolnění dolní části zad

fotografie vyučujícího

Alice Simonová

Prostor a volnost pohybu v kyčlích

Hledáte krátké cvičení, které vás zbaví pocitu napětí, tlaku nebo omezeného pohybu v kyčlích? Věnujte 15 minut cvičení na míči a vytvořte více místa v kyčelních kloubech. Nechte s výdechem pánev a kyčle propadat vlastní vahou do míče a sledujte, jak se uvolňují hýžďové svaly a hamstringy a povolují se stažené fascie. Vaše kyčle budou pohyblivější a uleví se vám od napětí v bedrech. Lekce vám prospěje po delším sezení a jako příprava na cvičení jógy, čchi-kungu, běh nebo cyklistiku.

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
25 dny 12 hodiny před

Moje první cvičení s míčem, děkuji !

Člen
Jitka Stiessová
23 dny 6 hodiny před

Milá Alice, lekce uplne “na míru”- řeším uz nejakou dobu nohy jako celek, všechny klouby postupně volaji o pomoc. A v souvislosti s tim mam prosím jednu otázku: jak casto bys takovemu tuhnoucimu tělu v nouzi doporučovala tuto rehabilitaci, za jak dlouho je pruměrně telo schopné vstřebat tu aktivaci a dostat se do harmonie? ja vím, že slovo “průmerne” je ošemetne, ale presto- jak to ze zkušenosti vidiš? Moc děkuju 🙂 Jitka

Admin
8 dny 4 hodiny před

Milá Jitko, moc mě těší, že se mi povedlo trefit se do tvých potřeb. Tuhle automasáž o míč opravdu miluji. Řeší přesně to, o čem píšeš: tuhnoucí tělo a klouby. Také má velmi pozitivní vliv na hustotu kostí, protože působíme na kosti vahou – necháváme kost bořit se do míče. Co se týče četnosti cvičení, pravidelnost je samozřejmě výhoda. Jestli na to máš čas, najdi si každý den chvilku a věnuj se některé z částí těla nebo třeba konkrétně jen jedné, kterou potřebuješ ošetřit prioritně. Moje zkušenost je, že po cca 10 – 14 dnech každodenního cvičení na konkrétní oblast je možné cvičit třeba obden a mezitím se věnovat jiné části těla. Někteří moji studenti, kteří mají dlouhodobou potíž se zády nebo kyčlemi, cvičí každý den, jeden dokonce 2 x za den (ráno a po práci), protože jim masáž o míč zlepšuje držení těla, krásně je uvolní a efekt jim vydrží celý den. Je to hodně individuální. Trvalejší účinek se projeví už po cca 1 měsíci cvičení. Žádné omezení v četnosti cvičení tam není. Jen je třeba vyhnout se místům, která jsou zraněná, oteklá, je v nich zánět.
Moje zkušenost je, že jakmile jednou téhle automasáži propadneš, už se jí nepustíš. Dá se využít před cvičením, jako nenáročná rozcvička, po cvičení nebo sportu jako uvolňující praxe pro svaly a klouby. Je skvělá na konci dne pro lepší spaní. Ideální je před cvičením čchi-kung, pro lepší pohodlí v Přirozeném postoji a uvolnění oblasti “kwa” (spojení trupu a dolních končetin).
Brzy do knihovny přidáme i sekvenci na uvolnění přední strany kyčlí. Snad tě potěší.
Díky za otázku. Moc pozdravů. Alice