Posilujicí čchi-kung pro ledviny a bedra

Rozhýbejte bedra a naplňte ledviny silnou čchi.

fotografie vyučujícího

Alice Simonová

Posilujicí čchi-kung pro ledviny a bedra

Ledviny jsou velmi důležitým orgánem, protože je v nich uložen základ vaší životní síly. V češtině bychom řekli, že v nich máte uložený svůj kořínek. Aby byl silný, musejí být silné i ledviny. Ledviny oslabuje chlad, který do těla rád zalézá na podzim a v zimě. Alice proto pro vás připravila tuto lekci, ve které rozhýbete bedra. Tak s ledvinami souvisejí a pomohou vám přivést k nim vyživující čchi. Potom budete pomocí různých čchi-kungových technik pečovat přímo o ledviny, aby se cítily ve vašem těle jako v bavlnce a zaplavovaly vaše tělo příjemným vnitřním teplem.

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
hankaclovek@seznam.cz
3 roky 3 měsíce před

lekce se mi nezobrazily, měsíční poplatek mám zaplacen

Admin
3 roky 3 měsíce před

Ahoj Hanko, to, že jsi mohla napsat komentář, znamená, že jsi přihlášená do členské sekce, takže to by mělo být v pořádku. Co znamená, že se ti nezobrazily lekce? Nevidíš vůbec video s lekcí, nebo je tam jen krátká verze, nebo je problém ještě v něčem jiném? Díky za upřesnění, určitě to vyřešíme. Ať se ti hezky cvičí! Pavel

Člen
Petra Kurendová
3 roky 3 měsíce před

Hezký den,
můj první dotaz se týká sezení na zemi, jestli něčemu vadí, když sedím na polštářku obkročmo, takže holeně nemám skřížené před sebou, ale směřují dozadu? Lekci o sezení na zemi jsem viděla, ale někdy je mi ten posed prostě nepříjemný.
Druhý dotaz souvisí s tím, že při dokončení lekkce jsem cítila dost nepříjemné napětí až bolest ve vodorovné linii cca na 4 prsty nad zadkem (místem, kde se dělí na půlky) :). Co příště případně dělat jinak?

Mějte příjemný den :),
Péťa Kurendová

Admin
3 roky 3 měsíce před

Dobrý den, Péťo, sedět na polštářku obkročmo určitě můžete. Nejdůležitější vždy je, aby byla pozice vsedě stabilní a pánev nebyla příliš naklopená vpřed ani vzad. Jestli jste měla pocit napětí až bolesti na závěr lekce, zkuste příště ubrat úsilí a pozorněji vnímat, jak se v průběhu cvičení cítíte. Video si můžete klidně občas zastavit a dát si čas na to, abyste vnímala, co cvičení s křížem dělá. Jemnost a neúsilí jsou ve cvičení čchi-kungu důležité. Napětí nebo bolest ukazují na stagnaci v proudění energie. Kdyby se vám to stalo příště, zkuste si citlivé místo jemně rozmasírovat a protřít rukama. Napětí by mělo odeznít.

Člen
Marie Kurková
2 roky 7 měsíce před

Cítím při různých pohybech jak mě přímo “lupe” v bederní páteři , kyčlích a hrudní i krční páteři.To přeskakování v bederní oblasti mám i když necvičím, tak jsem trochu v napětí.Cvičím s vámi již celý rok a to lupání začalo až poslední dobou. , ale také v posledních měsících hůře snáším péči o nemocného manžela.Děkuji za odpověd Marie

Admin
2 roky 6 měsíce před

Milá Marie, lupání nemusí být samo o sobě nijak škodlivé, při cvičení je ale potřeba s ním citlivě zacházet. Lupání se často objevuje v situacích, kdy rozhýbáváte části těla, které byly ztuhlé a méně pohyblivé a pojivové tkáně jsou v těch místech stažené, vysušené a slepené. Pohyb v postižených oblastech neprobíhá hladce a plynule, bývá trhaný a může být doprovázený právě lupáním. Když se při cvičení objevuje lupání, je dobré pohyb zpomalit a zmenšit a velmi citlivě procvičovanou část těla pohybem provést tak, aby k lupání nedocházelo a pohyb vám byl příjemný. Někdy je také dobré zmenšit počet opakování pohybu, abyste postiženou oblast nepřepínala.
Jestli vás ale lupání, jak píšete, provází dlouhodobě i mimo cvičení, může být způsobené postupujícím věkem a s ním spojeným vysycháním organismu a oslabováním hlubokých struktur těla. Kdyby to byl váš případ, bylo by dobré posilovat a vyživovat váš systém ledvin (v Umění energie je na to téma několik lekcí a také povídání o zimě a živlu vody s Pavlem). Péče o blízkého člověka stojí jeho pečovatele hodně sil, které by měl průběžně doplňovat odpočinkem, dobrou stravou a péčí o sebe. Na vašem místě bych cvičení zjemnila, cvičila jen tolik, aby vás to nevyčerpávalo, a přidala bych více odpočinku a výživy, která posílí vaše ledviny. Moc vás zdravím. Alice

Člen
VĚRA NOVÁKOVÁ
2 roky 6 měsíce před

Děkuji za příjemné vedení cvičení pro ledviny, cítím se moc d9bře!

Admin
2 roky 6 měsíce před

Díky moc Věro, to je prima, že vám cvičení udělalo dobře 🙂

Admin
2 roky 6 měsíce před

Výborně Věro, moc mě těší, že pečujete o svá bedra a ledviny 🙂

Člen
Jana Dvořáková
1 rok 5 měsíce před

Dobrý den Pavle, také se mi nezobrazují lekce na mém notebooku. Je tam napsáno: Because of its privacy settings, this video can’t be played here.