Rozhýbejte se a připravte tělo na sezení na zemi

Jednoduchá cvičení, která uvolní tělo a zlepší vaši pozici vsedě

fotografie vyučujícího

Alice Simonová

Rozhýbejte se a připravte tělo na sezení na zemi

Jsou dny, kdy si váš organismu říká o to, abyste se věnovali klidovým praxím, které ztiší vaši mysl, zklidní nervy, zbaví vás nepříjemných myšlenek, emocí a následků stresu. Ať už si chcete dopřát uklidňující meditaci, dechové cvičení nebo příjemnou relaxaci, účinek praxe můžete prohloubit tím, že své tělo na sezení bez pohybu předem připravíte. Přípravná cvičení v této lekci se spíše než na svaly zaměřují na jemné rozhýbání a uvolnění kloubů a páteře, aby zlepšily proudění energie v celém těle a zbavily ho napětí. Díky energii, která tělem lépe proudí, se vaše pozice vsedě sama od sebe více napřímí, bude stabilnější a zároveň lehká. Snadněji díky ní vstoupíte do stavu ztišení a vnitřní vnímavosti a nebudou vás přitom rušit nepříjemné pocity fyzického nepohodlí.

Katalogové číslo: UE95 Kategorie: Štítky: , , ,

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
Lucie Forétová
2 roky 3 měsíce před

To je neuvěřitelné. Takové lehké protažení a já sedím na zemi úplně bez problémů, dokonce i bez polštářku 😉 Moc děkuji za skvělé protažení 🙏❤

Admin
2 roky 3 měsíce před

Výborně, Lucie, to jsem ani nečekala, že to bude mít tak rychlý efekt. Je vidět, že jste v dobré formě a stačí vám jen malé protažení a hned je vidět výsledek. Super a díky. A.

Admin
Hana Turnerová
2 roky 3 měsíce před

Krásne som sa rozhýbala. Ďakujem ❤

Člen
kalaova@seznam.cz
2 roky 3 měsíce před

Cvičení je hezké, ale nejsem schopna položit levé koleno na zem, pokud se podložím polštářem mám křivě páteř a bolí oblast mezi křížem a kostrčí. Kroužky levou nohou jdou pouze, když se mírně zakloním. Myslíš, že mám pokračovat ve cvičení a vše povolí nebo to prostě nechat být a smířit se s tím, že cvičení se zkříženýma nohama nedám?

Admin
2 roky 3 měsíce před

Ahoj Irčo, to je super, že se rozcvičuješ pro sezení na zemi! Jako pro všechny naše lekce i pro tuhle platí, že cesta je cíl. Nejde o to za každou cenu dosáhnout konečného cíle, ale dojít na cestě k němu tam, kam to půjde. Na tvém místě na rozhýbávání jdu postupně, se záměrem zlepšit si pohyblivost v kyčlích a dolních zádech. S postupem času uvidíš, kam se dostaneš. Možná ti zpočátku delší sezení na zemi nebude příjemné a budeš raději sedět na židli. Postupně se třeba budeš moci přesunout na meditační stoličku nebo na hromádku polštářů. Hlavní ale, podle mého názoru, je to se svým tělem nevzdávat a neodepisovat ty části těla, které jsou méně pohyblivé. Z toho, co popisuješ, by stálo za to pracovat na uvolnění a oživení hlubokých bederních a kyčelních svalů a také oblasti kwa. Budu na to myslet a přidám do Umění takové lekce. Jedna by tam mohla přijít už příští týden. Také natočím nějakou mini lekci s návodem jak se podložit pro pohodlné sezení na zemi. Díky za nápad. Určitě to se svými bedry a kyčlemi nevzdávej a nabízej jim rozhýbání a povolení opakovaně, i kdybys nakonec na zemi neseděla 🙂 PS: při sezení na zemi si můžeš podložit nejen hýždě, ale také kolena, třeba srolovanou dekou. Vyzkoušej a uvidíš 🙂

Člen
kalaova@seznam.cz
2 roky 3 měsíce před

Díky za odpověď, budu pokračovat a uvidíme. Díky za lekce, jsou fajn.

Člen
Jitka Stiessová
2 roky 3 měsíce před

Báječná lekce!- oživila mě nejen pro pozice vsedě, ale i pro pohyb v běžných činnostech. Díky! :)))

Admin
2 roky 3 měsíce před

Díky Jitko, jsem ráda, že lekce funguje a navíc oživuje. Moc zdravím. A