Rozhýbejte se a připravte tělo na sezení na zemi

Jednoduchá cvičení, která uvolní tělo a zlepší vaši pozici vsedě

fotografie vyučujícího

Alice Simonová

Rozhýbejte se a připravte tělo na sezení na zemi

Jsou dny, kdy si váš organismu říká o to, abyste se věnovali klidovým praxím, které ztiší vaši mysl, zklidní nervy, zbaví vás nepříjemných myšlenek, emocí a následků stresu. Ať už si chcete dopřát uklidňující meditaci, dechové cvičení nebo příjemnou relaxaci, účinek praxe můžete prohloubit tím, že své tělo na sezení bez pohybu předem připravíte. Přípravná cvičení v této lekci se spíše než na svaly zaměřují na jemné rozhýbání a uvolnění kloubů a páteře, aby zlepšily proudění energie v celém těle a zbavily ho napětí. Díky energii, která tělem lépe proudí, se vaše pozice vsedě sama od sebe více napřímí, bude stabilnější a zároveň lehká. Snadněji díky ní vstoupíte do stavu ztišení a vnitřní vnímavosti a nebudou vás přitom rušit nepříjemné pocity fyzického nepohodlí.

Katalogové číslo: UE95 Kategorie: Štítky: , , ,

Toto je náhled lekce. Přihlaste se, pokud si lekci chcete zacvičit. Nemáte ještě předplatné na Umění energie?

Získejte předplatné

Máte otázku nebo komentář?


Člen
Lucie Forétová
10 měsíce 21 dny před

To je neuvěřitelné. Takové lehké protažení a já sedím na zemi úplně bez problémů, dokonce i bez polštářku 😉 Moc děkuji za skvělé protažení 🙏❤

Admin
10 měsíce 13 dny před

Výborně, Lucie, to jsem ani nečekala, že to bude mít tak rychlý efekt. Je vidět, že jste v dobré formě a stačí vám jen malé protažení a hned je vidět výsledek. Super a díky. A.

Admin
Hana Turnerová
10 měsíce 18 dny před

Krásne som sa rozhýbala. Ďakujem ❤

Člen
kalaova@seznam.cz
10 měsíce 13 dny před

Cvičení je hezké, ale nejsem schopna položit levé koleno na zem, pokud se podložím polštářem mám křivě páteř a bolí oblast mezi křížem a kostrčí. Kroužky levou nohou jdou pouze, když se mírně zakloním. Myslíš, že mám pokračovat ve cvičení a vše povolí nebo to prostě nechat být a smířit se s tím, že cvičení se zkříženýma nohama nedám?

Admin
10 měsíce 13 dny před

Ahoj Irčo, to je super, že se rozcvičuješ pro sezení na zemi! Jako pro všechny naše lekce i pro tuhle platí, že cesta je cíl. Nejde o to za každou cenu dosáhnout konečného cíle, ale dojít na cestě k němu tam, kam to půjde. Na tvém místě na rozhýbávání jdu postupně, se záměrem zlepšit si pohyblivost v kyčlích a dolních zádech. S postupem času uvidíš, kam se dostaneš. Možná ti zpočátku delší sezení na zemi nebude příjemné a budeš raději sedět na židli. Postupně se třeba budeš moci přesunout na meditační stoličku nebo na hromádku polštářů. Hlavní ale, podle mého názoru, je to se svým tělem nevzdávat a neodepisovat ty části těla, které jsou méně pohyblivé. Z toho, co popisuješ, by stálo za to pracovat na uvolnění a oživení hlubokých bederních a kyčelních svalů a také oblasti kwa. Budu na to myslet a přidám do Umění takové lekce. Jedna by tam mohla přijít už příští týden. Také natočím nějakou mini lekci s návodem jak se podložit pro pohodlné sezení na zemi. Díky za nápad. Určitě to se svými bedry a kyčlemi nevzdávej a nabízej jim rozhýbání a povolení opakovaně, i kdybys nakonec na zemi neseděla 🙂 PS: při sezení na zemi si můžeš podložit nejen hýždě, ale také kolena, třeba srolovanou dekou. Vyzkoušej a uvidíš 🙂

Člen
kalaova@seznam.cz
10 měsíce 11 dny před

Díky za odpověď, budu pokračovat a uvidíme. Díky za lekce, jsou fajn.

Člen
Jitka Stiessová
10 měsíce 13 dny před

Báječná lekce!- oživila mě nejen pro pozice vsedě, ale i pro pohyb v běžných činnostech. Díky! :)))

Admin
10 měsíce 13 dny před

Díky Jitko, jsem ráda, že lekce funguje a navíc oživuje. Moc zdravím. A