Zdravá záda krok za krokem

Zdravá záda krok za krokem Zlepšete kondici svých zad a ulevte jim od napětí a bolesti v 5 na sebe navazujících lekcích. Nabídněte páteři a zádům jednoduchá cvičení, kterými je rozhýbete, uvolníte a zbavíte pocitů tlaku a ztuhlosti. Zažijte znovu pocit, že můžete stát vzpřímeně a cítit se přitom vysocí a lehcí a být nadšení … Číst dál

Zdravá záda krok za krokem

Zlepšete kondici svých zad a ulevte jim od napětí a bolesti v 5 na sebe navazujících lekcích. Nabídněte páteři a zádům jednoduchá cvičení, kterými je rozhýbete, uvolníte a zbavíte pocitů tlaku a ztuhlosti. Zažijte znovu pocit, že můžete stát vzpřímeně a cítit se přitom vysocí a lehcí a být nadšení z toho, že vás v zádech nic neomezuje a nenutí vás se hrbit.

Počet lekcí
5

Náročnost
Nenáročné

Program Zdravá záda krok za krokem

Co se naučíte

Sérii 5 lekcí pro zdravá záda s Alicí využijete k tomu, abyste udržovali svá záda v dobré formě, předcházeli bolestem zad nebo jim od bolesti účinně ulevili. Záda a páteř budete rozhýbávat postupně a s citem, od jednodušších cvičení ke složitějším.

Každá z lekcí programu má své téma a naučí vás novou dovednost, které nakonec spojíte v závěrečné lekci, abyste záda rozhýbali ve všech směrech.

V programu se postupně naučíte:

  • Jemně uvolnit páteř a přetížená bedra pomocí dechu a houpavého překlápění pánve.
  • Sedět vzpřímeně, bez napětí v zádech a nutkání se hrbit díky jednoduchým cvičením vsedě.
  • Ulevit přetíženým úsekům páteře a oživit místa, která jsou ztuhlá a nepohyblivá pomocí vlnivých a spirálových pohybů, které prochází páteří od pánve k hlavě a zpět. 
  • Narovnat se a stát vzpřímeně, volně a s lehkostí jen díky tomu, že využijete sílu odtlačení se nohama od země, která projde celým tělem až k hlavě.
  • Mít skvělý pocit z toho, že je vaše páteř stabilní a pevná a zároveň živá, pohyblivá a ohebná.

Pro koho je program určený

Program je koncipovaný tak, aby ho zvládl skutečně každý, včetně úplných začátečníků.

Program potěší vaše záda v případě, že:

  • nemáte se cvičením na záda moc zkušeností a chcete začít cvičit hezky od začátku a krok za krokem.
  • chcete udržovat záda v dobré formě a předcházet bolestem zad.
  • máte z cvičení na záda obavy, protože vás záda dlouhodobě bolí a nechcete si je ještě více “rozbít”. Proto hledáte jemné cvičení, které vaše potíže nerozbouří, ale uleví vám od nich.
  • hledáte jednoduchá cvičení na záda, která si zacvičíte o pauze v práci nebo odpoledne po práci a nezaberou vám moc času.

Doporučený postup

Každá lekce má své specifické zaměření a je různě obtížná, a tak si je můžete zacvičit jednorázově, podle toho, která se vám právě hodí.

Nebo můžete programem projít postupně, od první lekce, která vám dá úplné základy, k lekcím následujícím Ty na ni navazují a naučí vás každá něco nového a malinko obtížnějšího. Dříve než od jedné lekce pokročíte k té následující, zkuste si ji zacvičit několikrát, abyste si cvičení lépe zažili. Při cvičení buďte citliví ke svému tělu, cvičte ve svém tempu, s ohledem na kondici svých zad. Až budete mít dobře zvládnutá cvičení z prvních čtyř lekcí, můžete je spojit všechny dohromady v závěrečné lekci a zacvičit si je v jedné plynulé sekvenci.